Idealne obrączki – podpowiadamy jak je wybrać

Idealne obrączki – podpowiadamy jak je wybrać

Symbol doskonałości oraz wieczności, nieodłączny element małżeństwa – obrączki, bo o nich mowa, do pierwszej wojny światowej były noszone wyłącznie przez kobiety. Sam zwyczaj wymiany obrączek w ceremonii zaślubin swój początek ma w XIII wieku, natomiast w Polsce pojawia się 5 stuleci później. Obecnie nikt nie wyobraża sobie ślubu bez ich udziału.

Obrączki jak każda biżuteria, pełnią również funkcję wizualne i ozdobne. Jak zatem wybrać te, które będą się pięknie prezentować przez cały czas noszenia i na co zwrócić uwagę udając się do jubilera?

Stojąc przed wyborem obrączek należy zadać sobie pytanie, jaki mamy styl i w czym czujemy się dobrze. Obrączka jest biżuterią, którą nosimy nieprzerwanie, dlatego niezmiernie ważne jest aby dopasować ją do swoich aktywności i tempa życia. Masywna, szeroka obrączka o niestandardowym kształcie może okazać się niewygodna i przeszkadzać nam w codziennej pracy. Dlatego decyzję o zakupie obrączek należy przeanalizować pod kątem praktyczności, a nie sugerować się chwilową modą.

Wśród przyszłych małżonków, niezmiennie, najczęściej wybierane są obrączki wykonane ze złota. Metal ten naturalnie jest bardzo miękki, dlatego w biżuterii złoto w czystej postaci nie występuje. Decydując się na złote obrączki należy zwrócić uwagę na ich próbę. Najpopularniejsze próby w jubilerstwie to 333, 585 oraz 750. Próba określa procentową ilość złota w stopie. W przypadku próby 585 w danym wyrobie znajduje się 58,8% czystego złota, resztę stanowią takie domieszki jak srebro, miedź, cynk, nikiel, pallad. Metale te dodawane są w różnym stężeniu co wpływa finalnie na odcień obrączki. W Jubilerstwie najbardziej polecane obrączki to te w próbie 585 (14K) ze względu na stosunek jakości do ceny i ładną barwę. Biżuteria w niższej próbie cechują się większą twardością, ale niższą wartością i bledszym odcieniem.

Kupując obrączki wiele przyszłych Panien Młodych decyduje się na wstawienie do niej kamienia. Najczęściej jest to diament lub cyrkonia, pomimo że na pierwszy rzut oka różnica między diamentem a cyrkonią jest niewidoczna, My zdecydowanie polecamy zainwestować w diament. Diament jest najtwardszym minerałem występującym na ziemi, dlatego możemy go zarysować tylko innym diamentem, ponadto szlif brylantowy przepięknie odbija światło, a jego blask jest wieczny. W przypadku cyrkonii już po krótkim czasie użytkowania widzimy jej zarysowania, zmatowienie czy ściemnienie co nie wygląda estetycznie, a często koszt wymiany na nową jest nieproporcjonalnie duży. Ponadto należy zwrócić uwagę na wszystkie powłoki nakładane na biżuterię, które mimo że na początku wyglądają okazale, po czasie będą się ścierać i konieczne będzie ich ponowne nałożenie. Pamiętajcie również, że obrączki, które mają nietypową formę, posiadają zdobienia, kamienie w szynie, czy są wykonane z mieszanego złota, często nie mają możliwości korekty rozmiaru. W przypadku osób, które borykają się z problem puchnięcia palców w okresie letnim idealnie sprawdzą się obrączki posiadające soczewkę. Soczewka wpływa na komfort noszenia ze względu na fakt, iż mniejsza część palca dotyka bezpośrednio biżuterii, a w konsekwencji nie uciska na niego. Co więcej dzięki soczewce dużo łatwiej nam ściągnąć, jak i założyć obrączkę w porównaniu do tych, które wypuklenia nie posiadają.

Osoby mające uczulenie na któryś z metali zawartych w biżuterii złotej (samo złoto nie uczula) powinny rozważyć zakup obrączek wykonanych z tytanu lub platyny.Niekwestionowaną zaletą obrączek tytanowych jest ich lekkość i większa trwałość, są one również tańsze i posiadają oryginalną barwę i wzornictwo.

Obrączki tytanowe Yes

Obrączki z platyny również są obojętne dla organizmu, dzięki czemu nie uczulają, a dodatkowo charakteryzują się największą trwałością – platyna jest odporna na substancje chemiczne. Jednak ze względu na wagę samego metalu są one cięższe i droższe niż obrączki ze złota..

Kwestii o których należy pamiętać podczas wyboru obrączek jest wiele, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać te, które będą naszą najpiękniejszą i najważniejszą biżuterią przez całe życie.

A Wy macie już wybrane swoje idealne obrączki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 − 22 =