ZABAWY WESELNE DLA NAJMŁODSZYCH

ZABAWY WESELNE DLA NAJMŁODSZYCH

Jeśli zdecydowaliście zaprosić najmłodszych z rodziny na przyjęcie weselne, pamiętajcie by zapewnić im rozrywkę. Gorąco polecamy skorzystanie z usług animatora. Wiemy wtedy, że nasze pociechy są pod opieką specjalistów, którzy na pewno sprawią, że dzieci nie będą się nudzić. Jednak jeśli nie zdecydowaliście się na wybór animatora, poniżej znajdziecie kilka przykładowych zabaw dla najmłodszych. 

Gorące krzesła

Chyba każdy z nas zna tę zabawę 🙂 proponujemy zrobić wersję nie tylko dla dzieci, ale również późnym wieczorem dla dorosłych! Z doświadczenia wiemy, że się sprawdza i każdy świetnie się przy tym bawi.

Ustawiamy w dwóch rzędach, tyłem do siebie krzesła. Zawsze jedno mniej niż jest graczy. Kiedy muzyka gra wszyscy tańczą wokół krzeseł, kiedy gaśnie gracz szuka dla siebie krzesła, żeby usiąść. Osoba, której się nie uda “odpada” i zabiera za sobą jedno krzesło. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy!

Pociąg weselny 

To również zabawa weselna, przy której dobrze bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. Pociąg zapewne wszyscy znają, ustawiamy się jeden za drugim i w rytm muzyki przemierzamy salę weselną. Zwykle trasa pociągu nie ogranicza się do samej sali, a pociąg przejeżdża również między stołami i na zewnątrz budynku, zabierając coraz to nowych pasażerów. 

Kaczuszki

Kaczuszki to charakterystyczny taniec, przypominający ruchy tytułowych zwierząt.

Walczyk labado

Zabawa również dla osób w różnym wieku. Chętni ustawiają się w kółku, gra muzyka, kiedy gaśnie prowadzący wymienia część ciała za którą łapiemy sąsiada po prawej, lewej stronie lub obu. Łapiemy się na przykład za ucho, nos, ramię, kostki, kolana etc.

Twister

Fanów tej zabawy również odnajdziemy w nieco starszej grupie wiekowej. Na parkiecie rozkładamy matę do gry w twistera z kolorowymi kółkami. Organizator konkursu na specjalnej tarczy kręci wskazówką, która po zatrzymaniu pokaże, która część ciała (ręka/noga lewa/prawa) ma zostać położona na jakim kolorze. Odpada osoba, która nie będzie w stanie wykonać zadania.

Piłka

Mając do dyspozycji piłkę możemy zaproponować dzieciom grę w “piłka parzy”. Dzieci tworzą kółko, jedna osoba zostaje na zewnątrz koła. Gracze spokojnie rzucają do siebie piłkę, dopiero jak osoba spoza kółka krzyknie “piłka parzy”, nikt nie może jej złapać. Natomiast osoba, którą złapie piłkę po okrzyku, zajmuje miejsce osoby spoza kółka. 

Kolory – rzucamy piłką, możemy złapać każdy kolor poza czarnym. Jeśli ktoś złapie “czarną piłkę”, klęka na jedno kolano, następnie jeśli złapie drugi raz zakazany kolor, klęka na drugie i tak dalej.

Plac zabaw

Jeżeli sala, w której zaplanowaliście przyjęcie, ma ogród warto go wykorzystać i zorganizować dzieciakom coś w rodzaju placu zabaw. Dmuchany zamek xxl, trampolina itp. z pewnością wywołają uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy. Mając do dyspozycji ogród warto zorganizować dzieciom zabawę w poszukiwaczy skarbów. Gdzieś w ogrodzie można schować gadżety a zadaniem dzieci będzie ich odnalezienie. W ramach wskazówek, możemy wykorzystać motyw “ciepło, zimno”. Dostępność placu na świeżym powietrzu daje wiele innych możliwości, jak na przykład gra w gumę, klasy, zabawa w chowanego, zabawa w podchody.

Kącik dziecięcy

Może to być stolik, na którym dzieci mogą rysować, kolorować, czy grać w różne gry, jak kółko i krzyżyk, statki, czy chińczyka. Jednorazowe gry z motywem weselnym są łatwo dostępne na stronach internetowych bądź sklepach, oferujących artykuły weselne. Atrakcja, która spodoba się najmłodszym to malowanie twarzy, spotykane często na różnego rodzaju festynach. Pomalowane twarze sprawiają wiele radości a także mogą stać się inspiracją do wymyślania innych zabaw. 

To tylko kilka propozycji, jednak jak wspominałyśmy na wstępie, zawsze polecamy rozważenie usług animatora weselnego. Dla rodziców to duże ułatwienie, gdyż mogą się bawić, nie martwiąc o bezpieczeństwo swoich pociech. Mamy też pewność, że dzieciaki nie będą się nudzić. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 6 =