Tkaniny ślubne – którą wybrać?

Tkaniny ślubne – którą wybrać?

Materiał, z którego wykonana jest suknia ślubna ma wpływ na to jak będzie się ona zachowywać podczas ruchu, ile będzie ważyć, ale przede wszystkim, jak będziecie się w niej czuć. Dlatego prezentujemy Wam najpopularniejsze materiały, tak abyście podczas przymiarek mogły bez problemu określić, czego oczekujecie i mieć pewność, że tkanina z którego powstanie Wasza suknia będzie najwyższej jakości.

Atłas 

Klasyczna i stylowa tkanina, która z jednej strony charakteryzuje się śliskim i błyszczącym materiałem, natomiast z drugiej jest zupełnie matowa. Ogromną zaletą atłasu jest jego podatność na modelowanie, a dzięki swojej fakturze doskonale chłodzi w ciepłe dni. Jednak należy uważać, gdyż atłas jest łatwo mnący. Ten najszlachetniejszy wyrabiany jest z jedwabnej nici. 

Jedwab

Jeden z najbardziej luksusowych materiałów odzieżowych. Jedwab jest miękki w dotyku, śliski i gładki. Z racji swojej delikatności trudny do szycia, dlatego kreacje z prawdziwego jedwabiu są bardzo drogie. Materiał cechuje się dużą sprężystością, nie gniecie się, bardzo dobrze zatrzymuje ciepło i nie uczula. Mankamentem jedwabiu jest trudność w jego prasowaniu, łatwość uszkodzenia, a po zetknięciu z wodą widać na nim zacieki.

Koronka

Ponadczasowa, elegancka uwielbiana przez panny młode, ale i projektantów. Koronka znajduje swoje zastosowanie w dodatkach do sukien ślubnych, jak i na całości kreacji. Ze względu na swoją różnorodność pasuje do każdego materiału. Koronki ślubne powinny być naturalne, aby nie powodować podrażnień. Te najbardziej popularne to koronki francuskie, hiszpańskie czy gipura.

Kwiat Lotosu Suknie Ślubne

Mikado

Mikado to mieszanina różnych rodzajów jedwabiu. Jest to ciężka i sztywna tkanina z delikatnym połyskiem o charakterystycznej liniowej fakturze.  Idealnie nadaje się do klasycznych, prostych kreacji. Ze względu na wysoki koszt wielu producentów stosuje syntetyczne zamienniki.

Muślin

Muślin uważany jest za jedną z najdelikatniejszych i najprostszych tkanin. Niezmiernie zwiewna i lejąca forma, o gęstym splocie. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym świetnie sprawdzi na weselach organizowanych zarówno latem jak i zimą. Jest materiałem ekskluzywnym i drogim, dzięki swoim właściwościom doskonale układa się na ciele, podkreślając kobiece kształty.

Satyna

To delikatna, lejąca tkanina, która charakteryzuje się gładką i błyszczącą fakturą. Jej luksusowy wygląd sprawia, że jest często mylona z jedwabiem, jednak w odróżnieniu do niego jest pozyskiwana sztucznie.  Satyna dzięki swojej lekkości i miękkości układa się w plisy co dodaje sukniom eteryczności. Należy jednak na nią szczególnie uważać. Ze względu na swoją delikatną fakturę bardzo łatwo ją uszkodzić, a przy kontakcie z wodą mogą powstawać plamy.

Szyfon

Niezwykle lekka i zwiewna tkanina – idealny materiał na wesela w stylu rustykalnym czy boho. Zazwyczaj z lekkim połyskiem, bardzo miła w dotyku i transparentna. Dodaje stylizacji dziewczęcego wyglądu i subtelności. Doskonale komponuje się z tiulem.

Tiul

Delikatna siateczka, posiadająca wiele odmian o różnym zastosowaniu – miękkie, sztywniejsze, z domieszką jedwabiu. Dzięki swojej różnorodności tiul jest jednym z materiałów po który najczęściej sięgają producenci. Jest łatwy w obróbce, jednak przez jego otwartą fakturę splotu, łatwo o niego zahaczyć i zaciągnąć

Kwiat Lotosu Suknie Ślubne

Organza

Zwana również organdyną to sztywny, półprzezroczysty materiał. Najczęściej połyskujący, ale występuje też w macie. Często stosowana jako tkanina wspomagająca koronkę – nadaje jej blasku i odbija światło. Ze względu na swoją sztywność i lekkość idealnie sprawdza się w falbankach i draperiach.

Mamy nadzieję, że temat tkanin nie stanowi już dla Was żadnej zagadki. Będąc w salonach pytajcie doradców i dotykajcie materiałów, tak abyście miały pewność, że są one najwyższej jakości i odpowiadają Waszym oczekiwaniom.

Kwiat Lotosu Suknie Ślubne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =